Strefa czytelnika

 

2019 RŚA – OŚRODEK POMOCY MEDYCZNEJ “DA TI NDOYE”


Świeccy Misjonarze Kombonianie na misji w Mongoumbie to młodzi ludzie, którzy chcą poświęcić część swojego życia na pracę wśród najuboższych i najbardziej opuszczonych tego świata. Nie zawsze jednak to jest takie proste jak się wydaje. Tworzymy tutaj międzynarodową wspólnotę i uczestniczymy w życiu parafii prowadzonej przez Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego.

Nasza misja w Mongoumba w Republice Środkowoafrykańskiej usytuowana jest tuż przy granicy z Kongo-Brazaville, oraz Republiką Demokratyczną Konga. Nasza praca polega przede wszystkim na integracji ludzi mieszkających w głębi lasu – Pigmejów z ludźmi z wioski. Chodzimy do małych wiosek usytuowanych w lesie, by nieść chociaż podstawową pomoc medyczną dla tych ludzi, razem z naszym miejscowym pracownikiem ośrodka zdrowia prowadzimy krótkie prelekcje na temat chorób tutaj występujących, higieny osobistej, wprowadzamy proste katechezy, które można odnieść do ich życia, a także dajemy chwile beztroskiego dzieciństwa dla najmłodszych poprzez gry i zabawy.

Możesz dokonać depozytu bezpiecznie i szybko w jednym z poniżej przedstawionych kasyn. Wszystkie nasz propozycje są regulowane, jak i licencjonowane poprzez władze w Gibraltarze przez Gibralta Licensing Authority, Owa licencja jest uważana za jedną z najbardziej wiarygodnych licencji na całym świecie. Wpłacając gotówkę, masz pewność w Przelewy24 https://kasyno-online-pl.xyz/metody-platnosci/przelewy24, że pieniądze są bezpieczne, a w przypadku wygranej zostaną w 100% wypłacone.

Pigmeje to plemię, które przez miejscowych ludzi z wioski uważane jest za tanią lub bezpłatną siłę roboczą, są spychani na margines społeczeństwa, a dość często nie uznawani za społeczeństwo tylko mówiąc wprost: „zwierzęta z lasu” – bardzo brzydkie i przykre stwierdzenie, ale niestety taka jest tutejsza rzeczywistość. Integracja dla nas jest najważniejszym zadaniem, ale ciężko mówić o integracji, kiedy często zdarza się tak, że Pigmeje nie są chętnie przyjmowani do szpitala, by opatrzeć rany, zrobić test na malarię, czy chociażby wykazać najmniejsze zainteresowanie ich zdrowiem. Są odsyłani do domu, albo na naszą misję.


Na naszej misji mamy mały ośrodek zdrowia, który nie jest w najlepszym stanie, oraz centrum rehabilitacji „Da ti Ndoye”, co znaczy „Dom Miłości”.
Projekt ma na celu modernizację tego istniejącego od 1985 roku ośrodka rehabilitacyjnego. Chcielibyśmy połączyć go wraz z naszym ośrodkiem zdrowia by stworzyć jeden kompleks dający wiele możliwości. Jest to jeden z nielicznych ośrodków rehabilitacji, do którego zgłaszali się pacjenci z obszaru całej diecezji M`Baiki. Oprócz odnowienia fizycznego budynku, chcielibyśmy również odnowić naszą animację misyjną poprzez fizyczną pracę na rzecz miejscowej ludności dając najcenniejszy dar – zdrowie.

W zależności od możliwości finansowych kolejno chcielibyśmy:
– wymienić kanalizację wodną; wyczyścić i zdezynfekować zbiornik na wodę lub wymienić na nowy; wyczyścić studnię; zakupić generator do pompowania wody, wymienić rury doprowadzające wodę;
– założyć panele słoneczne i baterie
– zakupić agregator prądotwórczy
– odnowić kuchnię (wymiania blatów, założenie płytek)
– odnowić toalety (wyczyszczenie ścian, założenie płytek, wymiana drzwi, zakup wyposażenia)
– wykonać podjazd dla wózków inwalidzkich i założyć barierki na werandzie
– w całym budynku wymienić sufit, wyczyścić i odnowić ściany
– wyposażyć gabinety w potrzebny sprzęt dostępny na miejscu (załącznik)
– zakupić najpotrzebniejsze leki

 

1. APLIKANT PROJEKTU:
Monika Jamer, Świecka Misjonarka Kombonianka
Łużna 46, 38-322 Łużna
Email: moniaj_17@wp.pl


2. WŁAŚCICIEL PROJEKTU
Parafia St. Georges Mongoumba
B.P.1372
Bangui, Republika Środkowoafrykańska


3. BUDŻET

LEKI I ŚRODKI OPATRUNKOWE     4 000 EURO
SPRZĘT DO FIZJOTERAPII               2 000 EURO
MATERIAŁY BUDOWALNE            12 000 EURO
WYPOSAŻENIE OŚRODKA              5 000 EURO
PANELE SŁONECZNE I BATERIE     5 000 EURO
POMPA DO WODY I GENERATOR  4 000 EURO
PRACOWNICY                                    3 000 EURO
TRANSPORT MATERIAŁÓW            1 000 EURO
KANALIZACJA                                     2 000 EURO

SUMA                                               39 000 EURO


NUMER KONTA: 68 8591 0007 0240 0516 0783 0001 (Krakowski Bank Spółdzielczy)

z dopiskiem: Ośrodek Pomocy Medycznej “DA TI NDOYE”


 

  

 

Kalwaryjska 33

Dbamy o jakość powietrza, jakim oddychamy!

 

Wchodzące w skład smogu związki chemiczne, pyły i znaczna wilgotność stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka. Są czynnikami alergizującymi i mogą wywołać astmę oraz jej napady, a także powodować zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, niewydolność oddechową lub paraliż układu krwionośnego. Smog powoduje także zmniejszenie masy urodzeniowej noworodka, zwiększa zapadalność na nowotwory oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP), jak i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia astmy u dzieci.

 

 

KRAKÓW

to jedno z trzech najbardziej zanieczyszczonych miast świata. Przez 210 dni w roku przekracza normy stężenia smogu, narażając zdrowie mieszkańców i dramatycznie szkodząc środowisku. Poniższy wykres wskazuje w jakich miesiącach jesteśmy najbardziej narażeni na najbardziej zanieczyszczone powietrze.


Inwestor biurowca Kalwaryjska 33, zadbał o to aby oddychało się lepiej, wentylacja wyposażona jest w dwa filtry na nawiewie 1 klasy g4 drugi klasy f9 i trzeci na wyciągu f6, comiesięczny serwis – wymiana filtrów antysmogowych daje nam jeszcze większą gwarancję czystego powietrza, którego w ostatnich latach brakuje, po miesiącu pracy filtr wygląda jak na zdjęciu :

 

 

 

 

Serwis sprzątający w biurowcu Kalwaryjska 33!

 

Pragniemy Państwa poinfomować, że nasz budynek świadczy również odpłatną usługę sprzątania.

Usługa obejmuje standardowe prace porządkowe w biurach. Porządki mogą odbywać się w czasie Państwa pracy lub po jej zakończeniu.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z recepcją.

Serdecznie polecamy!


 Szanowni Państwo

W naszym budynku istnieje możliwość wykupienia parkingu całodniwego VIP w godzinach od 9:00 do 21:00, koszt wynajmu to 50zł netto.

Wynajęte miejsce parkingowe będzie rozliczane na koniec miesiąca i będzie doliczane do faktury za czynsz.

Rezerwacje należy składać z wcześniejszym wyprzedzeniem. Do 2 godzin istnieje również możliwość parkowania bezkosztowo.

 

covid-19

 

Kalwaryjska 33
30-509 Kraków
POLSKA
T: +48 123 456 789
E: biuro@kalwaryjska33.pl
www.kalwaryjska33.pl

© Copyright 2015, KALWARYJSKA33. All rights reserved.